Caurspīdīgi zila Vidusjūra ap Maltas salām ir ideāli piemērota daivingam: no gandrīz jebkura Maltas punkta Jūs varat sasniegt krastu ātri un viegli. Rifi, alas un vraki, kas ir pārpilnībā izkaisīti ap trim salām, kas padara jebkuru ieniršanu iespaidīgu un neaizmirstamu.

Mierīga jūra, lieliska redzamība un zemūdens bīstamību minimums padara Maltas salas par ideālu vietu iegrimšanas iesācējiem. Pieredzējušiem daiveriem ir iespēja nirt daudzās vietās, kur atrodas zemūdens arheoloģiskie objekti, kas attiecās pie Senās Romas līdz Otrā pasaules kara laikiem.

Iegrimšanas dziļums ir atšķirīgs: sākot no 12 metriem uz Ar Lapsi (Ghar Lapsi) līdz ieniršanai pie Lanterna zemesraga (Lantern Point), kur akvalangisti nolaižas pa zemūdens tuneli dziļumā virs 50 metriem.

Zemūdens pasaule

Stāvas klintis, alas, vraki, šelfi, smilšains un akmeņains dibens - tas viss veicina floras un faunas bagātību un daudzveidību ūdeņos ap Maltas salām. Pārskaitīt visus zemūdens pasaules pārstāvjus nav iespējams. Vraki ir kā mākslīga biotopu vieta, kas nodrošina patvērumu un aizsardzību daudzām sugām, kas pēdējos gados parādījās šajos ūdeņos.

Visbiežāk ieniršanas laikā Jūs varat satikt jūras asari, sernolas, jūras plaužus, astoņkājus, kalmārus, lidzivis, jūras gilīšus, dzeloņrajas, īgņas, vaļus, jūras barbes, papagaiļzivis un dažreiz murenas. Lai gan klints veidojumi un jūras gultne ir ideāla vide zušiem, sastapt tos visbiežāk izdodas tikai nakts iegrimšanas laikā.

Lielas zivis ir sastopamas daudz retāk. Tikai reizēm var redzēt tunzivs, delfīnus un pelamīdas. lielākas izredzes ieraudzīt šīs zivis ir ziemā, kad tās pienāk pie krasta, tuvāk pie siltajiem ūdeņiem.

Ziemā var sastapt arī dorija, kas parasti slēpjas dziļākos ūdeņos. Rifos un alās varat redzēt koraļļus visas apelsīnu un rozā krāsu paletē, ko īpaši labi ir fotografēt naktī.

Tuvākas tūres

Pēdējie jaunumiLai uzlabotu tīmekļa vietnes kvalitāti, ir izmantotas sīkdatnes.

Turpinot izmantot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu glabāšanai jūsū ierīcē.

Piekrītu
© 2022 Daivinga klubs "JŪRAS VĒJŠ"