Plateļu ezers - lielākais un dziļākais ezers Žemaitijā (Lietuvā), kas atškirās ar dabas, kultūras un ainavu vērtībām. Pat ezera dzīles ir īpašas: šeit ir atrasti unikāli ģeoloģiskie veidojumi, mainot izpratni par visas Žemaitijas augstienes veidošanos. Pirmo reizi ezera nosaukums tiek minēts Lietuvas metrikā XV gadsimtā. Tā platība ir 1205 ha, vidējais dziļums - 10,5 m, bet dziļākajā vietā - aptuveni 50 m. Ezerā ietek 17 mazās upes, bet iztek Babrungas upe.

Ezerā ir 7 salas: Pilssala, Veršju sala, Pliksala, Bredsala, Ubagsala, Gaidsala un - mazākā -Šoncelis. Visas ezera salas un Kreivišķu un Auksales pussalas ir aizsargāti dabas pieminekļu objekti un dabas mantojums.

Plateļu ezers izceļās arī ar unikālu kultūras mantojumu. Cietoksnis uz Pilssalas piederēja Lietuvas kņazam un stāvēja uz Pilssalas jau XV gadsimtā. Ar Šventorkalņa pussalu to saveinoja koka tilts. Atlikušie XVI gadsimta tilta pāļi, Piles sala un Šventorkalņa pussala (Plateļu muiža) ir paziņoti par kultūras vērtībām.

Zem ūdens var redzēt nogrimušus kuģus, speciāli izvietotus objektus, tilta paliekas, kas tika uzcelts XV gadsimtā, zarus un kokus, aizaugušus ar gliemežvākiem. Dažādi zemūdens maršruti un dziļumi ļauj izvēlēties interesantas vietas nirējiem dažādos sagatavotības līmeņos.

Ezera zemūdens dzīve atšķiras ar savu daudzveidību. Šeit ir sastopami asari, līdakas, vēdzeles, līņi, krabji un zivis no lašu dzimtas - sīgas un ezeru sīgas, kas nav mainījušies kopš ledus laikmeta.

Plateļu ezers ir viens no interesantākajām daivinga vietām Lietuvā. Tīrs ūdens, zemūdens objektu pārpilnība, krāsaina zemūdens flora un fauna, kā arī ērti izmitināšanas nosacījumi ļauj patīkami pavadīt nedēļas nogali un padara Plateļu ezeru par ļoti populāru daiveru vidū.

Tuvākas tūres

Pēdējie jaunumiLai uzlabotu tīmekļa vietnes kvalitāti, ir izmantotas sīkdatnes.

Turpinot izmantot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu glabāšanai jūsū ierīcē.

Piekrītu
© 2022 Daivinga klubs "JŪRAS VĒJŠ"