Netālu no Igaunijas galvaspilsētas Tallinas ir fantastiska vieta, kas pārsteigs pat pieredzējušāko daiveri - Rummu karjers. Karjera dibenā ir applūdis cietums, kur ieslodzītie tika iesaistīti dolomīta ieguvē. Tāpat uz teritorijas funkcionēja padomju rūpnīcu filiāles, veicot cita starpā valsts militārus pasūtījumus. Šajās rūpnīcas ikdienā strādāja ap 400 darbiniekiem, bet pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados ieslodzīto piespiedu darbs bija aizliegts, ražošana apstājās un drīz vien tika pārtraukta vispār. Sūknis, kas izsūca ūdeni no karjera, tika atslēgts, kā rezultātā appplūda ēkas un būves.

Tagad šī vieta ir līdzīga ezeram ar izcēlušies virs ūdens būvju fragmentiem, bet pats interesantākais ir paslēpts zem ūdens. Tikai nirēji var pilnā mērā izbaudīt neparastu applūdušā cietumā ainu. Jūs iespaidos applūdinātas mājas, garāžas, noliktavas, ķieģeļu cietuma sienas, pārklātas ar aļģēm dzeloņstieples. Šeit Jūs varat iepeldēt ēkā bez apdraudējuma dzīvībai. Īpaši iespaidīgas ir nakts ieniršanas, kuru laikā zemūdens aina ir sirreālā, fantastiska, vienkārši neaprakstāma. Ieniršana Rummu karjerā būs reāls piedzīvojums katram daiverim.

Karjera maksimālais dziļums ir 14 metri, ūdens temperatūra vasarā - aptuveni 20 grādi, tāpēc var komfortabli baudīt zemūdens ainavu pat mitros kostīmos. Ūdens karjerā ir ļoti tīrs, ar zilu nokrāsu, redzamība zem ūdens ir aptuveni 20 metri, kas ļauj apskatīt daudz zemūdens apskates objektu. Rummu karjera apmeklēšanu var veiksmīgi apvienot ar citu aizraujošo vietu apmeklējumu Tallinā un tuvākajās Igaunijas pilsētās.

Tuvākas tūres

Pēdējie jaunumiLai uzlabotu tīmekļa vietnes kvalitāti, ir izmantotas sīkdatnes.

Turpinot izmantot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu glabāšanai jūsū ierīcē.

Piekrītu
© 2022 Daivinga klubs "JŪRAS VĒJŠ"